Türkiye’nin en keyifli müstakil ada oteli

Türkiye’nin müstakil adalarından biri olan Kalem Adası, tarihi dokusu ve benzersiz doğası ile konuklarını yıllardır Oliviera Hotel’de ağırlamaya devam ediyor. Akvaryumu andıran turkuaz denizi, palmiyeleri, rengarenk çiçekleri ve bilimum ağaçlarla süslü bitki örtüsüyle ön plana çıkan adanın en önemli özelliği ise ruhu dinlendiren genel atmosferi. Özel teknesiyle kısacık bir deniz yolculuğunun ardından ulaşılabilen Kalem Adası, adaya ayak basar basmaz size farklı hisler yaşattırıyor.

Adanın keyfini doya doya çıkartabilmeniz için Oliviera Hotelekibi size her an her konuda yardımcı oluyor. İnce bir zevkle dekore edilmiş toplam 49 odaya sahip olan Oliviera Hotel’in en özel mekânı ise şato suitleri. Toplam 7 suitten oluşan şato bölümünündeki her oda deniz manzaralı ve mimari olarak her birinde farklı dokunuşlar mevcut. Şato’daki Balayı Suiti, Kral Dairesi ve Hamamlı Odalar ‘kişiye özel’ tatilin bir üst versiyonu olarak karşınıza çıkıyor.

Muhteşem manzara eşliğinde sunulan kahvaltılar ve Midilli’ye karşı yenilen akşam yemekleri de her türlü damak zevkine hitap edecek şekilde deneyimli şefler tarafından hazırlanıyor. Sabahları serpme kahvaltı ve akşam yemeklerinde yine serpme olarak sunulan mezelerden sonra deneyimleyeceğiniz ana yemekler şef Ceyda Baza ve ekibi tarafından hazırlanıyor. Öğle yemekleri ise özel bir A-la Carte menü ile servis ediliyor. Dünya mutfakları ve deniz ürünlerini sevenler için gün boyunca Beach Club menüsünde farklı seçenekler bulunuyor.

Ayrıca Oliviera Hotel’in seçkin şarap menüsü sizleri her seferinde yepyeni lezzetlerle buluşturuyor. Akşamüstleri gün batımı keyfini doyasıya yaşatan Sunset Bar ise yemek öncesi veya sonrası en tatlı sohbetlerin gerçekleştiği ve hatta yeni dostlukların kurulduğu harika bir atmosfere sahip.

Oliviera Beach Club’da lounge müziği eşliğinde kumsaldan veya iskeleden denize girdikten sonra kanoyla ada çevresinde gezintiye çıkmak da mümkün. Zihinsel ve ruhsal arınma için de denize nazır masaj hizmeti mevcut. Huzur ve keyfin organik bir şekilde sentezlendiği Kalem Adası, görülmeye değer bir deniz altı zenginliğine sahip olduğundan, adada TSSF onaylı -tek yıldızdan üç yıldıza kadar- dalış brövesi veren Su Sporları Merkezi’nde deneme dalışı (Discovery) imkânları da sunuluyor.

Romantik ve doğal ambiyansı ile özellikle düğün, balayı ve yıldönümü gibi özel kutlamalara ev sahipliği yapan Oliviera Hotel, iki, üç veya dört günlük ‘uzun haftasonu’ tatilleriniz için de benzersiz bir tercih olabilir. Sahip olduğu tarihçe ve konumu ile dünya basınında da dönem dönem yer alan Kalem Adası’nı toplantı, seminer ve kurumsal gezileriniz için de tercih edebilirsiniz. Oliviera Hotel şirket toplantılarına ve üst düzey yönetici buluşmalarına 2018’de de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Misafirlerini bambaşka bir dünyaya davet eden ve gelenlerin bir türlü ayrılmak istemediği Kalem Adası Oliviera Hotel muhteşem denizi, tarihçesi ve büyüleyici atmosferiyle gönülleri fethetmeye devam ediyor.

Whatsapp İletişim